dimecres, 5 de desembre de 2018

Repartiment de càrrecs i cadires a la CCMA


Repartiment de cadires a la Corpo
Després de mesos de rumors, els partits han pactat la renovació del Consell de govern de la Corporació. Han transcendit uns acords amb participació de 4 grups parlamentaris:  Junts x Cat, ERC, C’s i PSC. Sobre el paper compleixen una part del que van aprovar en diverses mocions i resolucions durant els anys passats: renovar, amb àmplies majories els consellers amb el mandat caducat. Ara bé, els noms pactats per entrar al Consell tornen a tenir un marcat perfil de partit i vinculats a posicions polítiques molt significades, com per exemple Eladio Jareño, proposat per C’s, i fins ara director de TVE en un conflictiva etapa de la radiotelevisió espanyola.

Repartiment de càrrecs a TV3 i Catalunya Ràdio
S’han confirmat també els pactes dels partits del govern pels càrrecs de la presidència del Consell, de la Televisió i la Ràdio i els informatius de cada mitjà. Del que han publicat els mitjans es dedueix que el trossejament pactat compta amb el vistiplau dels partits que obtenen lloc al Consell. Encara no queda clar a qui s’atorgarà la direcció de TV3 ni si es mantindrà Vicent Sanchis. Tampoc se sap el destí de l’actual cap d’Informatius de TV3.

....i la Reforma de la Llei
Justament fa pocs dies s’havia reprès la reforma de la llei de la CCMA. S’esperava un tràmit ràpid que d’una vegada per totes desgovernamentalitzés la CCMA i donés sortida a les aspiracions de fer uns mitjans públics, més oberts, més professionals i més plurals.

Un pacte que no resol els problemes de TV3 i Cat Ràdio
El pacte que avui coneixem per a la CCMA és decebedor i no resoldrà els problemes de funcionament que té la Corporació a causa del bloqueig entre poders polítics interns i per la perllongada falta de finançament estable i suficient que només es pot abordar amb un contracte programa plurianual i amb perspectiva de futur.

L’ assignatura pendent dels partits polítics que es reparteixen la CCMA, és la concepció que tenen sobre els mitjans públics; els veuen com un instrument de partit o de govern i no com el que en realitat han de ser: un servei públic plural, obert a tota la ciutadania i una potent indústria que ha de garantir la producció de continguts audiovisuals de Catalunya.

dilluns, 3 de desembre de 2018

10 de CC.OO de TV3 al Comitè d'empresa



Roser Mercadé, Moisès Panisello, Anna Batalla, Jordi López Santín, Montse Ortega, Rafel Ràfols, Núria Gómez, Tito Olivares, Toni Sibera, Jaume Mosquera

divendres, 30 de novembre de 2018

Resultats de les eleccions sindicals a TV3


Resultats 29N 2018


2018
Delegats al Comitè
CENS
1858

VOTS EMESOS
1168

PARTICIPACIÓ
62,9%

CCOO
485
10
CTTVC
339
7
SPC
167
3
CGT
127
3





Els Delegats de CC.OO. al Comitè d’empresa de TVC són: Roser Mercadé, Moisès Panisello, Anna Batalla, Jordi López Santín, Montse Ortega, Rafel Ràfols, Núria Gómez, Tito Olivares, Toni Sibera, Jaume Mosquera

Gràcies a tothom per la participació, amb aquest resultats continuarem lluitant per avançar en la defensa dels drets dels treballadors.

Enhorabona a tots els membres del nou Comitè d’Empresa.

dimarts, 27 de novembre de 2018

El 29N, VOTA CC.OO. de TV3





El 29N, amb la força del teu vot, serem molts per avançar amb confiança:

Aquest dijous, 29 de novembre, s’elegiran els 23 membres del nou Comitè d’Empresa, que representarà a tots els treballadors durant els pròxims 4 anys. Des de CCOO, us demanem el vot amb el convenciment que continuarem fent una bona feina sumant esforços amb els companys que treballen des del Comitè pel conjunt de la plantilla.  Amb SPC i CGT hem aconseguit bons acords i ho continuarem fent, en canvi és molt difícil treballar amb els que no participen en els debats del comitè i es desmarquen sistemàticament dels acords, convenis i negociacions i només tenen en el seu balanç històric un conveni, el de la retallada.

A CCOO, som la gent que hem aconseguit els millors convenis quan hem estat al capdavant del comitè: el darrer, el conveni de la recuperació del RAV, l'equiparació de les antigues tecnològiques, la consolidació de promocions de llarga durada i la conversió d'indefinits a fixos que s'està portant a terme.

El 29N, amb la força del teu vot, serem molts per avançar amb confiança:

·          Cap a un nou conveni de futur

·          La renovació generacional, amb un pla de jubilació parcial voluntària i contractes de relleu amb gent nova

·          La recuperació de drets i salari i les pagues de 2013 i 2014

·          Cap a les 35 hores sense condicions i sense abusos en la distribució irregular de la jornada

·          Per l’impuls a la producció i la contractació

·          Per un finançament estable i suficient amb un contracte programa plurianual

·          Per canviar “la Corpo” i fer-la més democràtica i oberta

·          Amb un pla de formació amb visió de futur i pressupost suficient per a la valoració de categories

·          Pel Pla d’Igualtat que necessitem i per la conciliació de la vida personal i laboral

·         Perquè ens preocupen la salut laboral, la mobilitat, la sostenibilitat ambiental i els drets professionals



1     Roser  Mercadé                       DOCUMENTALISTA
2     Moisès  Panisello                     TÈCNIC SISTEMES
3     Anna  Batalla                             OPERADOR/A IMATGE
4     Jordi  Lopez Santín                  DOCUMENTALISTA
5     Montse  Ortega                       TÈCNICA APROVISIONAMENT
6     Rafel  Ràfols                               DISSENYADOR GRÀFIC
7     Núria  Gòmez Valiente          MAGATZEM CARACTERITZACIÓ
8     Tito  Olivares                             OPERADOR CÀMERA
9     Toni  Sibera                                TÈCNIC IL·LUMINACIÓ
10     Jaume  Mosquera                  CAP TÈCNIC
11     Òscar  Carles                           AMBIENTADOR
12     Manoli  Vargas                       REALITZADORA
13     Roser  Estrada                         AMBIENTADORA
14     Àngels  Rodríguez                  AJUDANT PRODUCCIÓ
15     Josep Maria  Murga              AUXILIAR TÈCNIC
16     Marta  Marcos                         OFICIAL 2A ADMINISTRATIVA
17     Francisco Javier  Alfaro        ANALISTA-PROGRAMADOR
18     Pilar  Gatius                              MAQUILLADORA
19     Joan Carles  Villacreces        PRODUCTOR
20     Pilar  Carrascal                         AUXILIAR TÈCNICA
21     Carlos  Rodríguez                   AJUDANT PRODUCCIÓ
22     Maria Jesús  Santamarta    AJUDANT REALITZACIÓ
23     Alberto  Alcantara                 METEORÒLEG
24     Marta  Prats Geli                    LINGÜISTA
25     Xavier  Vallory                        TOE
26     Laura  Parra                              MAQUILLADORA
27     Albert  Aguilar                         RESPONSABLE EMISSIÓ
28     Eva  Martínez Fernàndez    REDACTORA
29     Rafael  Albarrán                      TÈCNIC DE SISTEMES
30     Roser  Turpin                          OPERADORA IMATGE
31     Ferran  Aragó                           DOCUMENTALISTA
32     Núria  Sorribas                         AJUDANT DE PRODUCCIÓ
33     Carles  Arjol                             TÈCNIC EXPLOTACIÓ I SISTEMES
34     Marta  Tobajas                        REALITZADORA
35     Pablo  Acebes                         ANALISTA-PROGRAMADOR
36     Isabel  Pradas                         OFICIAL 1A ADMINISTRATIVA
37     Jordi  Brunet                            AJUDANT REALITZACIÓ
38     Lourdes  Rojas                        REDACTORA
39     Joan  Cabré                              CÀMERA ESPORTS
40     Montse  Palanques               OFICIAL 1A ADMINISTRATIVA
41     Ramon  Sala                              ANALISTA PROGRAMADOR
42     Montse  Minguell                 AMBIENTADORA
43     Oriol  Carcellé                          ANALISTA-PROGRAMADOR
44     Roser  Marcé                           OPERADORA IMATGE
45     Àlex  Fazzio                               OPERADOR IMATGE
46     Montse  Vendrell                   AJUDANT PRODUCCIÓ
47     Vicenç  Fonollosa                  ENCARREGAT PLATÓ
48     Natàlia  Gummà                      OPERADORA IMATGE
49     Lluís X.  Fuentes                      ANALISTA-PROGRAMADOR
50     Sònia  Gonzàlez                     CONCEPTUALITZADORA
51     Ferran  Gironès                      DOCUMENTALISTA
52     Laura  Galán                            REDACTORA
53     Jordi  Luna                                 TOE
54     Carme  Charles                        AJUDANT REALITZACIÓ
55     F. Xavier  Manero                  TÈCNIC EXPLOTACIÓ
56     Maica  Cabedo                        DOCUMENTALISTA
57     Jordi M.  Payo                          ENGINYER ESPECIALISTA
58     Maria  Hernández                  OFICIAL 1A ADMINISTRATIVA
59     Daniel  Penin                            AJUDANT PRODUCCIÓ
60     Montse  Trillo                         AJUDANT REALITZACIÓ
61     Pere  Pérez Gracia                TÈCNIC SISTEMES
62     Marta  Poch                              OFICIAL 1A ADMINISTRATIVA
63     Òscar  Pina                               ORDENANÇA
64     Frederic  Andújar                  OPERADOR IMATGE
65     Miquel A.  Rodríguez            TÈCNIC CONTINUÏTAT
66     Pere  Ponce                              OFICIAL DE MANTENIMENT
67     Carles  Verdalet                      ENCARREGAT MANTENIMENT
68     José Antonio  Ruíz                 MAGATZEMER
69     Jordi  Antich                             TÈCNIC CONTINUÏTAT
70     Jordi  Campmany                   OFICIAL 1A ADMINISTRATIU
71     Frederic  Pérez                        TÈCNIC SO
72     Iñaki  Garrido                           PRODUCTOR
73     Albert  Boquera                      MANTENIMENT IMMOBLES